2022-01-23, sekmadienis, 11:55.     Šiandien Kėdainiuose saulė teka 08:22, leidžiasi 16:37, dienos ilgumas 8:15.

Tulpių žydėjimo šventė Burbiškyje: šimtmečio istorijos įkvėpti

2018-03-16, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Tulpių žydėjimo šventė Burbiškyje: šimtmečio istorijos įkvėpti

Burbiškio dvare pirmosios tulpės jau parodė savo lapelius. Žydėti jos ruošiasi jau balandžio viduryje. Tai – ankstyvųjų veislių laukinės kalnų tulpės. O spalvinga tulpių jūra ir Tulpių žydėjimo šventė „ŠIMTMEČIO ISTORIJOS ĮKVĖPTI“ visų laukia Burbiškyje gegužės 12–13 dienomis. Kovo 14 dieną vykusiame pasitarime apie Tulpių žydėjimo šventę diskutuota apie šventės organizavimą, kalbėta apie planuojamus koncertus, organizuojamas parodas ir kitus organizacinius reikalus.

 

 

Aštuonioliktąjį kartą organizuojama šventė vadinasi „ŠIMTMEČIO ISTORIJOS ĮKVĖPTI“ ir ji skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Žinoma, tulpės nežydės lietuviškos Trispalvės spalvomis, bet pasididžiavimo savo valstybe netrūks. Pirmąją šventės dieną, gegužės 12-ąją, gražiojo dvaro parko salelėse šurmuliuos rajono gimnazijų bendruomenės, kurios sukurs 100 metų Lietuvos atmosferą. „Visi, atvykę į dvarą pirmąją šventės dieną, galės atsidurti XX amžiaus pradžios Lietuvoje, pajusti partizaninių kovų dalyvių ryžtą ir pasipriešinimą okupacijai, apsilankyti gūdžiame okupacijos laike, patirti Atgimimo, Baltijos kelio jaudulį, ir atsidurti dabartinėje laisvoje Lietuvoje. Burbiškio dvaro konferencijų salėje visų lauks netradicinė ir įdomi kraštietės dailininkės Lauros Guokės paveikslų paroda „Lietuvos kaime“. Pažadame, bus smagu, nors koncertinės programos išduoti dar negalime“, – sakė šventės organizatoriai Radviliškio miesto kultūros centro ir Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio atstovai.

 

Antrąją šventės dieną, gegužės 13-ąją, Burbiškio dvare koncertuos Radviliškio, Šeduvos, Šiaulių meno kolektyvai ir jaunimo grupės, į šeimų iškylą Burbiškio dvaro sode pakvies Šeduvos miesto bendruomenė. Šeimų su mažais ir jau paaugusiais vaikais lauks piešimo, šokių, burbulų pūtimo pamokėlės, lauko žaidimai, sveikos gyvensenos kampelis, įdomios fotografijos kampeliai, prizai, siurprizai ir kitos smagios pramogos.

 

 

Dvaro sode šiais metais žydės atnaujinta tulpių kolekcija – per 460 rūšių ir formų tulpės (kolekcija papildyta 18 naujų rūšių).

 

Abi šventės dienas lankytojų lauks unikali restauruotų gramofonų, patefonų paroda, restauruoti senoviniai automobiliai, vaikų pramogų zonoje mažųjų lauks batutai, sūpynės. Šventės dalyvių ir svečių laukia liaudies meistrų gaminių mugė, įvairūs atrakcionai. Dvare šiltuoju metų laiku nuolat veikia kavinė, puikioje suvenyrų parduotuvėlėje galima įsigyti ne tik tradicinių suvenyrų, bet menininkų darbų.

 

Šiais metais pirmąją dieną bilieto kaina suaugusiesiems – 10 Eur, vaikams – 5 Eur, antrąją dieną bilieto kaina suaugusiesiems – 5 Eur, vaikams – 3 Eur. Ikimokyklinio amžiaus vaikai, fizinę (judėjimo) negalią turintys asmenys ir juos lydintis vienas asmuo į šventę įleidžiami nemokamai.

 

Tulpių žydėjimo šventėje dalyvaus daug garbių svečių iš Lietuvos. Kaip ir kasmet, Tulpių žydėjimo šventėje dalyvaus Adomo Baženskio, padovanojusio dvarą Radviliškio rajono savivaldybei, artimieji. Į šventę žadėjo atvykti du Adomo Baženskio sūnūs: Jurgis ir Andrejus su šeimomis.

 

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

 


REKLAMA


 

Granuliniai 12-75kw katilai su 5 metų garantija

 

 

 

Katilų gamintojas siūlo pilnai paruoštus naudojimui granulinių katilų komplektus, kuriuose naudojamas novatoriškas visiškai špyžinis degiklis Batory, užtikrinantis  ilgaamžišką veikimą. Šiame degiklyje galima deginti granules, sijotą anglį (frakcija iki 35mm) ir grūdus. Degiklio, katilo ir kitų būtinų sudedamų dalių veikimą kontroliuoja lietuviškas valdiklis Titanic.

 

Pasirinktinai galite įsigyti kambario temperatūros programatorių Pilot-G, kuriuo galėsite valdyti katilą nuotoliniu būdu. Esant poreikiui galite pasirinkti didesnį bunkerį. Katile galima deginti malkas, anglis ar briketes. Malkos dedamos ant grotelių, kurių konstrukciją jūs galite pasirinkti – špyžinę, špyžinę kombinuotą su vandens kontūro vamzdžiais  arba tik vandens kontūro vamzdžių.

 

Granulinis katilas Mocek turi keturis dūmų virtimus, dėl to šio katilo naudingo veiksmo koeficientas yra 87%. Visas katilo vidus pagamintas iš sertifikuotų 6mm storio karščiui atsparių metalo lakštų.
.

Privalumai:

*Paprasta priežiūra
*Komplektuojama su valdikliu ir ventiliatoriumi
*Degiklis ir šnekas yra špyžiniai
*Keturi dūmų virtimai
*Automatiškai gali deginti granules, anglį, grūdus
*Didelis naudingo veiksmo koeficientas
*5 metų garantija
*Tyliaeigė šneko pavara

Papildomos konsultacijos: +37067382003

Užsakymai: +37062029751

 


REKLAMA


 

Kovo 22-ąją Joniškyje prie VšĮ Joniškio turizmo ir verslo informacijos centro visą dieną joniškiečius ir miesto svečius kviesime į loteriją be pralaimėjimų. Raštiškas palinkėjimas Lietuvai ir Joniškiui Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio proga arba teisingas atsakymas į viktorinos apie Lietuvą ar Joniškio kraštą klausimus- ir prizas tavo!

 

 

Joniškio turizmo ir verslo informacijos centras nuotrauka.

Contact form

Šios dienos vardadieniai

manoKėdainiai.lt

Redakcija:
mob. (8 616) 14 144
e.p. info@manokedainiai.lt