2022-01-23, sekmadienis, 11:45.     Šiandien Kėdainiuose saulė teka 08:22, leidžiasi 16:37, dienos ilgumas 8:15.

Sezonas baigtas aiškiomis favoritų pergalėmis

2016-10-11, paskelbė Giedrius Germanavičius
Sezonas baigtas aiškiomis favoritų pergalėmis

Savaitgalį baigėsi Lietuvos žirgų lenktynių sezonas, šalies žirgininkai šių metų varžybas pavadino Europos lygio ir po sėkmingo seozno tikisi garsinti šalies vardą užsienyje.

 


Šiemet Raseinių hipodrome surengtos devynerios lenktynės, jos tapo tvirtu žingsniu į priekį Lietuvos žirginio sporto pasaulyje.


„Šio sezono lenktynės buvo Europos lygio, – pripažino žirgininkas Rimas Špokas. – Ir žirgų padaugėjo, ir visi Lietuvos geriausieji susirinko. Tai geras ženklas ir nereikia sustoti progresuoti.“


Pirmą sezoną lenktynes organizavusi Evelina Kolbasnik yra įsipareigojusi varžybas Raseinių hipodrome rengti dar ketverius metus. Per šį ciklą tikimasi Lietuvoje išpopuliarinti žirgų lenktynes, kad ne tik atsirastų daugiau žirgų augintojų, bet ir lietuvių žirgai sėkmingai varžytųsi lenktynėse užsienyje.


Centriniame šalies hipodrome Raseiniuose sezoną baigė aiškios favoritų pergalės. Greičiausiesiems žirgams buvo organizuojami du pirmos grupės bėgimai, ilgesnėse (2400 m) distancijoje vilčių varžovams nepaliko kumelė Itran (žokėjus Chvtisas Abelašvilis).


Itran savininkas R. Špokas neslėpė: šis rezultatas tik patvirtino, kad jo keturmetė kumelė – viena geriausių Lietuvoje.
„Šiemet ketveriose lenktynėse iškovojome pirmąsias vietas, sykį dėl per mažo svorio iš mūsų pergalė buvo atimta, taigi leidžiu sau mąstyti, kad Itran geriausia Lietuvoje“, – teigė R. Špokas, šią kumelę įsigijęs aukcione Lenkijoje.


Po sėkmingo sezono R. Špokas pasirengęs žirgą Itran pristatyti užsienio publikai – kitą sezoną norėtų garsinti Lietuvos vardą žirgų lenktynėse Lenkijoje ir Švedijoje.


Pirmos grupės bėgimas vyko ir 1400 distancijoje, čia didžiausia intriga kilo tarp nuolatinių sezono varžovų: Mist (savininkas Antanas Guoga) ir Sorelinos (savininkas Ričardas Petrikas).


Šį sykį Mist ir žokėjaus Dmitrijaus Petriakovo pergalė nekėlė abejonės – kumelė antrose lenktynėse iš eilės nušluostė nosį Sorelinai su Ch. Abelašviliu. Abi pergales Mist iškovojo po to, kai ją prieš mėnesį įsigijo verslininkas A. Guoga.
„Šių kumelių kova tapo uoga ant sezono žirgų lenktynių torto, – džiaugėsi varžybų organizatorė Evelina Kolbasnik. – Jų varžymąsis priminė aukščiausio lygio lenktynes, kai aiškiai išreikšti favoritai kovoja dėl nugalėtojo vardo.“


Antros grupės bėgime (1200 m) netikėtai greičiausia buvo Flirtation, nepriskirta tarp favoričių, o jaunoji žokėja Ugnė Mickutė nušluostė nosį labiau patyrusiems varžovams ir iškovojo pirmą pergalę suaugusiųjų varžybose.


Trečioje grupėje (1600 m) nugalėjo kumelė Svana (žokėjus Ch. Abelašvilis), jai tai pirma pergalė šį sezoną. Svana tik prieš pat finišą aplenkė žirgą Tros.


O geriausiu žemaitukų veislės žirgu Lietuvoje pripažintas Žėrnis. Pirmas trejas sezono lenktynes praleidęs kastratas vėliau dominavo šešiuose bėgimiuose iš eilės ir buvo apdovanotas kaip nacionalinio čempionato nugalėtojas.

 

Nuotraukos– V. Judickas „Alio, Raseiniai“

Contact form

Šios dienos vardadieniai

manoKėdainiai.lt

Redakcija:
mob. (8 616) 14 144
e.p. info@manokedainiai.lt