2022-08-11, ketvirtadienis, 18:38.     Šiandien Kėdainiuose saulė teka 05:47, leidžiasi 20:58, dienos ilgumas 15:10.

Raseinių ligoninė stebina savo sėkme (2)

Raseinių ligoninė stebina savo sėkme

Žinia apie aukštą Raseinių ligoninės paslaugų kokybę pamažu sklinda visoje Lietuvoje. Tokią išvadą perša oficiali statistika. Net apie 430 000 Eur arba 8 proc. visų įstaigos pajamų 2019 m. surinkta už paslaugas, suteiktas kitų Lietuvos savivaldybių gyventojams. Ir tai dar ne pabaiga - 7.5 proc. visų  stacionarinių paslaugų bei 5 proc. visų konsultacijų poliklinikoje taip pat suteiktos kitų savivaldybių gyventojams. Įstaigą renkasi Kelmės, Jurbarko, Vilkaviškio, Radviliškio, o tam tikrais atvejais net ir Kauno miesto gyventojai, tad kyla klausimas, kas žmones taip vilioja vykti gydytis į Raseinius?

 


Didelis paslaugų prieinamumas
Lietuvoje siekiama, kad tiek savivaldybių, tiek ir ligoninių veikla remtųsi bendradarbiavimo logika. Todėl neretai galvojama, kad kai gydymo įstaigos  yra arti viena kitos, verta pasvarstyti galimybę, kai kurias paslaugas teikti tik dalyje šalies ligoninių. Pavyzdžiui, praktinis tokios ekonomiškai motyvuotos minties įgyvendinimas lėmė, kad dalyje šalies ligoninių buvo panaikinti akušerijos skyriai, sumažėjo urologų paslaugų prieinamumas. Vis dėlto priimant sprendimus, kokias paslaugas ligoninė teiks, o kurių neliks didelį vaidmenį vaidina  įstaigos vadovybės ir Savivaldybės pozicija. Ši taisyklė galioja ypač tais atvejais, kai ligoninės yra pavaldžios Savivaldybei.


Taip nutiko Raseiniuose. Vietos ligoninė laikėsi principinės pozicijos išsaugoti paslaugų prieinamumą Raseinių krašto, o kartu ir kitų savivaldybių gyventojams tose srityse, kuriose paslaugų kokybė atliepė XXI a. keliamus technologinius ir kvalifikacinius reikalavimus, tuo tarpu, kitose ligoninėse dalies paslaugų prieinamumas ilgainiui mažėjo ar tiesiog buvo mažesnis nei Raseiniuose. Todėl šiandien net 38 proc. visų Raseinių ligoninėje gimdančių moterų atvyksta iš Jurbarko ir Kelmės savivaldybių, taip pat kitų šalies vietovių.


„Raseinių ligoninėje išsaugojome didesnį įvairių paslaugų prieinamumą nei kitose rajoninėse  ligoninėse. Be to, eilės dažnu atveju čia mažesnės nei Vilniuje ar Kaune. Kadangi žmonės iš lūpų į lūpas perduoda žinią apie kokybiškas ir prieinamas paslaugas, jų žvilgsniai ilgainiui nukrypsta į mūsų įstaigą“,- sėkmės paslaptimis dalinasi Raseinių ligoninės direktorius Vidmantas Merkliopas.


Ligoninės vadovo žodžius apie didesnį paslaugų prieinamumą patvirtina ne tik akušerių, bet ir gydytojų urologų teikiamos paslaugos. Viešai pasiekiamais duomenimis kai kuriose rajonų ligoninėse gydytojų urologų paslaugos teikiamos vos dvi dienas per mėnesį ir tik 3 valandas per darbo dieną. Tai lemia didžiules eiles, sukelia nemažai problemų pacientams. Tuo tarpu Raseinių ligoninėje dirba du gydytojai urologai: Stasys Auškalnis ir Dalia Greičienė, kurių paslaugos pacientams teikiamos keturias dienas per savaitę.


„Žmonėms reikia kokybiškų gydymo paslaugų nedelsiant. Daugelis nenori ir neretu atveju net ir negali laukti ilgai. Kadangi Raseinių ligoninėje paslaugos yra teikiamos netgi keturias dienas per savaitę, pas mus yra mažesnės eilės nei kitose ligoninėse. Tai skatina pacientus rinktis mūsų paslaugas“,- teigia gydytoja urologė Dalia Greičienė.


Kokybė kaip Kaune, o eilės mažesnės
Raseinių ligoninė jau beveik 25 metus vykdo sudėtingas sąnarių endoprotezavimo operacijas. Didelė patirtis ir aukšta medikų kvalifikacija lėmė, kad kas šeštas gydytojų ortopedų - traumatologų pacientas atvyksta iš kitų savivaldybių. Neretai pacientai atvyksta iš Kelmės, Jurbarko, o kartais ir iš paties Kauno. Tai lemia mažesnės eilės ir Kaunui prilygstanti paslaugų kokybė.


„Kai daugelyje šalies rajoninių ligoninių nėra atliekamos sąnarių endoprotezavimo operacijos, Raseiniuose jas darome kasdien,  o ypatingais atvejais ir bet kuriuo paros metu. Kadangi ligoninės vadovybė skiria didelį dėmesį tokio tipo operacijoms, turime visą operacijoms reikalingą įrangą. Be to, pas mus yra ženkliai trumpesnės eilės. Pavyzdžiui, norint apsilankyti planinėje gydytojo – ortopedo konsultacijoje Kaune, pacientui gali tekti laukti nuo keturių iki šešių mėnesių, o pas mus viskas užtruks iki mėnesio“,- pastebi gydytojas ortopedas – traumatologas Paulius Furmanavičius.


Raseinių ligoninėje yra pastebima ir kita pozityvi tendencija: čia  gydęsi asmenys siekia grįžti  pas juos gydžiusius gydytojus bei prašo, kad jiems jau atliktų kitokio pobūdžio operacijas. Tai liudija didelį pasitikėjimą medikais.


Pasak ortopedo – traumatologo Pauliaus Furmanavičiaus, pasitaiko atvejų, kurie maloniai nustebina ir pačius medikus, pavyzdžiui, kitą mėnesį gydytojas atliks operaciją iš Palangos atvykstančiai pacientei, kuri prieš trejus metus buvo patyrusi traumą. Pacientė buvo tokia patenkinta paslaugų kokybe, kad grįžo pas gydytoją, kuris šįkart darys jai sąnario keitimo operaciją.


Panašiomis istorijomis gali pasigirti ir pilvo chirurgas Gintaras Pikūnas. Žinia apie jo meistriškai atliekamas laparoskopines operacijas sklinda plačiai po Lietuvą, tad medikui neretai pasitaiko, kad per savaitę tenka atlikti ir dvi operacijas kitų savivaldybių gyventojams.


„Kitą savaitę darysiu kirkšnies laparoskopinę operaciją vyriškiui iš Vilkaviškio. Žmonės labai noriai renkasi laparoskopines operacijas, nes jos ne tik palieka mažesnius randus nei atviro pjūvio operacijos, bet ir leidžia anksčiau palikti ligoninę bei grįžti į darbą. Tai aktualu tiek darbuotojams, tiek ir darbdaviams“,- laparoskopijos privalumus įvardija pilvo chirurgas Gintaras Pikūnas.


Gera pradžia – pusė darbo
Žinoma, nereikėtų pamiršti, kad Raseinių ligoninė aktyviai bendradarbiauja su kitomis gydymo įstaigomis, pavyzdžiui, Kauno ligoninėmis. Sėkmingai veikia sunkių traumų, miokardo infarkto, insultų klasteriai, pacientai vyksta į specializuotus centrus. Sprendimas koncentruoti resursus tose srityse, kuriose esi stipriausias, skatina įstaigos vadovus  ir gydytojus specializuotis tam tikrose srityse. Tai leidžia išlaikyti aukštą teikiamų paslaugų kokybę, kuria suinteresuoti pacientai.


„Medicinoje reikia vadovautis bendradarbiavimo principu bei specializuotis tose srityse, kuriose esi tikrai pajėgus. Esame nusprendę telkti tiek technologinius, tiek ir žmogiškuosius resursus tose srityse, kuriose turime puikų įdirbį. Pasirinkta strategija lėmė, kad ilgainiui tapome savo regiono pacientų traukos centru tokiose srityse kaip akušerija, sąnario keitimo ar laparoskopinės operacijos. Mažos eilės ir sklindanti žinia apie aukštą paslaugų kokybę skatina įvairių savivaldybių gyventojus rinktis mūsų paslaugas“,- pastebi Raseinių ligoninės direktorius Vidmantas Merkliopas.

Contact form

 

sveiki 2020-07-10 22:29:12 IP: 85.206.120.44

RINKIMINIS maratonas tik kitaip ....

 

Auksema 2020-07-10 22:19:25 IP: 62.80.225.56

Perdėtas gydomasis...

Šios dienos vardadieniai

manoKėdainiai.lt

Redakcija:
mob. (8 616) 14 144
e.p. info@manokedainiai.lt