2021-10-20, trečiadienis, 19:30.     Šiandien Kėdainiuose saulė teka 07:58, leidžiasi 18:06, dienos ilgumas 10:7.

Pasipelnyti siekiantys sukčiai be vargo klastoja bankinių pavedimų išrašus

2020-05-06, paskelbė Nusikaltimai ir nelaimės
Pasipelnyti siekiantys sukčiai be vargo klastoja bankinių pavedimų išrašus

Vis populiariau tampa apsipirkinėti internetu nekeliant kojos iš namų. Pastaruoju metu, kai galiojo griežtas karantinas, prekyba internete daugeliui tapo tikru išsigelbėjimu, o prekybos vietos sparčiai prisitaikė prie vartotojams patogiausių sąlygų. Visgi skelbimų portalus stebintys sukčiai taip pat nesnaudžia ir ieško neteisėtų pasipelnymo būdų.

 

Policija nuolat sulaukia skundų iš gyventojų, kurie neatgauna pinigų už parduotus daiktus arba atvirkščiai – nesulaukia įsigytų prekių, už kurias yra sumokėję. Tokie atvejai įprasti, kai mainai derinami per įvairius skelbimų portalus, perkama ne iš patikimų prekybos vietų. Vien per pastarąjį mėnesį Šiaulių apskrities policijoje pradėti 7 ikiteisminiai tyrimai dėl tokio tipo sukčiavimų.

 

Praėjusį savaitgalį vienas 36 metų šiaulietis tikėjosi pardavęs elektrinį dviratį, kurio vertė 1450 eurų. Vyras prekę išsiuntė kurjeriu po to, kai iš tariamo pirkėjo sulaukė neva atlikto bankinio pavedimo ir asmens dokumento kopijos. Vis dėlto laukti pinigai į sąskaitą taip ir nebuvo pervesti. Į analogišką situaciją pakliuvo ir viena Šiaulių rajone gyvenanti 17-metė, balandžio mėnesį mėginusi parduoti nebereikalingą fotoaparatą ir objektyvą. Kai viename portale mergina patalpino skelbimą, netrukus atsirado pirkėjas, kuris, įrodydamas sąžiningumą, atsiunė netikrą bankinio pavedimo kopiją. Mergina nedelsdama išsiuntė prekę, pinigų nesulaukė, o su tariamu pirkėju susisiekti nebepavyksta. Dėl sukčiaus mergina patyrė 1000 eurų nuostolį.

 

Nuo panašiomis schemomis besipelnančių sukčių nukentėjo ir 20-metis Radviliškio rajono gyventojas, sumanęs parduoti mobilųjį telefoną, kurio vertė 680 eurų, ir 23 metų vaikinas, kuris pats tariamo pirkėjo nurodytu adresu nuvežė parduodamą kompiuterį, tačiau sutartų 870 eurų už jį taip ir nesulaukė.

 

Atrodo, kad išvengti tokių situacijų galima tik vienu būdu: prieš siunčiant prekę reikia sulaukti į sąskaitą pervedamų pinigų. Tačiau galima atsidurti ir kitoje barikadų pusėje, kai pinigus pervedusių pirkėjų nepasiekia įsigytos prekės, o pardavėjai netikėtai pradingsta.

 

32-jų metų šiaulietis už internete nusižiūrėtą paspirtuką į pardavėjo sąskaitą pervedė 160 eurų, o 42-ejų vyras, panoręs įsigyti skelbime pamatytą automobilį, pardavėjui pervedė 200 eurų avansą ir sutarė susitikti užbaigti pirkimą bei atsiimti automobilį. Abu vyrai taip ir nesulaukė progos pasivažinėti nusižiūrėtomis transporto priemonėmis, o anksčiau noriai bendravę pardavėjai staiga tapo nepasiekiami.

 

Patogumas pirkti, parduoti ir keistis daiktais paspaudžiant kelis kompiuterio klavišus neturėtų panaikinti įtarumo žmonių, kuriems pervedame pinigus ar išsiunčiame daiktus, atžvilgiu. Peršasi išvada, kad sukčiai stebi skelbimų portalus ir laukia galimybės pasipelnyti iš sąžiningų žmonių. Taigi, svarbu suvokti, kad mainai su nepažįstamaisiais internete visuomet rizikingi ir nekuria garantijų, o bankinių pavedimų kopijas galima nesunkiai suklastoti, pasinaudojant paprasčiausiomis programėlėmis. Jei visgi atsiranda poreikis įsigyti ar parduoti brangiai kainuojančius daiktus, geriausia akis į akį susitikti su interesantu ir iki galo atsiskaityti, kad netektų gailėtis suklydus.

 

Šiaulių AVPK info.

Contact form

Šios dienos vardadieniai

manoKėdainiai.lt

Redakcija:
mob. (8 616) 14 144
e.p. info@manokedainiai.lt