2021-10-20, trečiadienis, 18:36.     Šiandien Kėdainiuose saulė teka 07:58, leidžiasi 18:06, dienos ilgumas 10:7.

Pakruojo dvare prasidėjo „Bumbulinių“ festivalis

2018-09-01, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Pakruojo dvare prasidėjo „Bumbulinių“ festivalis

Pakruojo dvaras ruošiasi ir puošiasi. Šiandien čia startuoja tris dienas truksiantis „Bumbulinių“ festivalis, į kurį sugužės madingiausi Lietuvos ir užsienio aludariai, įmantriosios gastronomijos meistrai ir orkestrų muzikantai. Praėjusiais metais „Bumbulinės“ sutraukė per 6000 lankytojų. Šįmet jų tikimąsi sulaukti dar daugiau.

 

Torto milžino užteks net 300 smagurių

 

Ruošiasi ne tik Pakruojo dvaras, bet ir festivalio dalyviai. Štai konditerės Daivos dirbtuvėse gimsta saldumynai, nuklosiantys dvare įrengtos saldžiosios erdvės – „salle des desserts“ – stalus. Konditerė žada pavaišinti tiek tradiciniais, tiek egzotiškais desertais. Saldžiosios erdvės pasididžiavimas – milžiniškas septynių aukštų tortas. Beveik metro „ūgio“ ir 30 kilogramų skanėstą vienu metu galės valgyti apie 300 žmonių.

 

Desertais lankytojai gardžiuosis nuo pat pirmosios „Bumbulinių“ dienos. Festivalio atidarymas vyks šiandien, penktadienį, 17 val. Savo bačkas rikiuos ir alų pilstys Pakruojo dvaro Barono sukviesti geriausi aludariai, vadinamieji žaldokai. Atsigaivinę apynių gėrimu, dvaro svečiai galės sudalyvauti stipriausio bumbulo ar bumbulės rinkimuose, tradicinėse liaudies jėgos varžytuvėse: ristynėse, bačkų nešime, vežimo tempime, štangos rovime. Nenorintys galynėtis, nesunkiai ras kitokių pramogų, galės išvysti spektaklį „Vestuvės pas Žaldoką“.

 

Šeštadienį karaliaus putojantis alus ir muzika

 

„Bumbulinėse“ viešės madingiausi šio meto aludariai iš „Pilialaukio“, „Kuro aparatūros“, „Black Light Brewing“, „Sakiškių alaus“, „Craft and draft“, „Dundulio“ ir kitų daryklų. Baronas taip pat neužmiršo aludarystės amato karaliene vadinamos Aldonos Udrienės. Beje, lankytojai turės galimybę paragauti ne tik lietuviško, bet ir latviško bei belgiško alaus. Šįmet Bumbulinėse bus pristatytos net penkios alaus daryklos iš Belgijos: „Boon“ „Musketeers“, „Silly“, „Dupont“ ir „De Halve Maan“ ir trys kaimyninės šalies daryklos: „Nurme“, „Labietis“, „Indie Janis“. Iš viso festivalyje bus daugiau nei 50 „craft“ alaus  pavadinimų.

 

Alaus festivaliai neatsiejami nuo linksmų orkestrų melodijų. Tad rugsėjo 15-tąją, šeštadienį, nuo 15 iki 17 val. „Bumbulinėse“ orkestrai pristatys keturias skirtingas programas: „Žemaitiška dūdų muzika“, „Žydų tradicinė muzika“, „Tarpukario Lietuvos orkestrų muzika“ ir „Dvarų muzika”. Vakarą vainikuos Didžiųjų orkestrų lenktynių „Vario audra 2018“ baigiamoji dalis, kuri apjungs per 300 muzikantų. Jie atliks žinomiausius lietuviškus šlagerius.

 

Sekmadienį – įmantrioji gastronomija ir dvariškos pramogos

 

Viso festivalio metu Pakruojo dvare veiks gastronomijos kiemas. Čia savo sugebėjimus rodys geriausi dvarų virtuvės meistrai. Senoviniu būdu ant ugnies keps pulkas Barono dovanotų žąsų bei ančių, bebrai, stirnos, jaučiai, 3 tinklai žuvų, pagautų Kruojos upėje. Tiesa, įmantriausių patiekalų lankytojai paragaus sekmadienį, mat tądien bus renkamas geriausias „Bumbulinių“ gastronomas.

 

Paskutiniąją festivalio dieną, prisiragavus gastronomų šedevrų, bus galima pasinerti į dvariškas pramogas. Festivalio lankytojai lenks rankas, dalyvaus žmonų nešimo varžybose, kilnos svarsčius ir žais simultaną su šachmatų didmeistre Viktorija Čmilyte-Nielsen.

 

Atgaivinta tradicija

 

Istorija byloja, kad „Bumbulines“ praėjusiame šimtmetyje rengdavo Pakruojo dvaro Baronas. Paprastai jos vykdavo rugsėjį, mat Baronas norėdavo vienu šūviu nušauti du zuikius: atsidėkoti pavaldiniams už vasaros triūsą ir motyvuoti juos rudens darbymečiui. Taigi „Bumbulinėse“ netrūkdavo pramogų, o šventės svečių gomurius glostydavo naminio alaus ir ant laužo keptų valgių derinys.

 

Pakruojo dvaras atgaivino tradiciją. „Bumbulinės“ rugsėjo 14-16 dienomis vyks antrus metus iš eilės.

 

Pakruojo dvaras – ne tik didžiausia Lietuvoje išlikusi dvaro sodyba, tačiau ir viena iš 18 patraukliausių kultūrinio turizmo vietovių Europoje. Čiaatkuriamas XIX a. pab.-XX a. pr. dvaro gyvenimas. Lankytojai tampa praeities dvaro gyventojais, iškalbingoje ir kūrybingoje atmosferoje išgyvenantys dvariškus užsiėmimus ir akimirkas.

 

„Bumbulinės“ Pakruojo dvare rugsėjo 14-16 d.

 

www.pakruojo-dvaras.lt

 


REKLAMA


 

APLINKOS TVARKYMO DARBAI JONIŠKYJE IR RADVILIŠKYJE

 

 

Avarinių, pavojingų medžių pjovimas. Medžių prie elektros linijų ir virš stogų pjovimas.

Krūmų kirtimas. Gyvatvorių karpymas. Pastatų - pašiūrių griovimas. Aplinkos ir kiemų tvarkymas.

Vejos sėjimas, sklypų lyginimas ir juodžemio atvežimas. Vejos ir žolės pjovimas.

Atliekų (statybinių, medžio šakų ir kt.) išvežimas.

Kainos nuo 30€

Tel. 864773298

Contact form

Šios dienos vardadieniai

manoKėdainiai.lt

Redakcija:
mob. (8 616) 14 144
e.p. info@manokedainiai.lt