2022-07-06, trečiadienis, 04:43.     Šiandien Kėdainiuose saulė teka 04:51, leidžiasi 21:53, dienos ilgumas 17:1.

Padangos – kaip išsirinkti?

2019-06-13, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Padangos – kaip išsirinkti?

Padangos automobiliui yra kritiškai svarbios saugumo atžvilgiu, todėl pats padangų pasirinkimas taip pat yra nemažiau svarbus. Tačiau kaip „neprašauti“ ir išsirinkti padangas, kurios būtų patikimos, kokybiškos ir tiktų jums?


Padangų rūšis
Jos skirstomos į tris pagrindines rūšis: vasarinės, žieminės ir sezoninės. Kiekviena iš jų, tam tikromis aplinkybėmis, turi privalumų ir trūkumų, apie kuriuos dabar ir papasakosime.


Vasarinės
Ši padangų rūšis yra sukurta naudojimui aukštesnėje nei +7 C temperatūroje. Vasarinės padangos užtikrina pačias geriausias vairavimo savybes aukštesnėje temperatūroje, nes gumos mišinys išlieka pakankamai solidus ir puikiai sukimba su asfaltu, apsaugo nuo akvaplaningo atvejų.


Žieminės
Tai padangos, kurios tinka naudojimui žemesnėje nei +7 C temperatūroje. Jos žemoje temperatūroje nesukietėja, o grubus ir gilus protektorius užtikrina gerą sukibimą su sniegu ir ledu. Žiemai skirtos padangos gali būti ir dygliuotos, bet jas rinktis rekomenduojama tik dažnai važinėjant prastais keliais, ledu.


Sezoninės
Pritaikytos naudojimui visomis oro sąlygomis – ir žiemą ir vasarą. Sezoninės padangos nesuteiks tokių gerų valdymo savybių, kaip vasarinės vasarą arba žieminės žiemą. Bet jos yra pakankamai geros, kad galėtumėte saugiai važiuoti tiek snieguotu keliu, tiek įkaitusiu greitkelio asfaltu.


Padangų parametrai
Padangas rinktis reikėtų atsižvelgiant į jų parametrus, kurių pasirinkimas priklauso nuo įvairių jūsų kasdienybės dalykų – gyvenamoji vieta, atstumas iki darbovietės, laisvalaikio užsiėmimai ir automobilio tipas.


Išmatavimai
Padangų išmatavimai žymimi 215/65 R15 – 215 parodo padangos plotį termometrais, 65 parodo aukštį procentais (65% padangos pločio), o R15 parodo skylės diametrą coliais (15 colių).


Kuo padangos platesnės, tuo užtikrinamas geresnis sukibimas su kelio danga, tačiau didėja kuro sąnaudos ir riedėjimo pasipriešinimas. Taip pat aktualus ir aukštis – žemo profilio padangos yra gana sportiškos ir garantuoja leidžia mėgautis dinamiškesniu vairavimo stiliumi, tačiau kenčia komfortas ir didėja kaina.


Žieminės, vasarinės ar sezoninės?
Žieminės padangos – tik žiemą, o vasarinės – tik vasarą. Tai geriausi pasirinkimai tiems, kurie nori maksimalaus saugumo ir komforto.


Sezoninės padangos puikiai tinka mieste eksploatuojamiems automobiliams ir nedaug važinėjantiems vairuotojams. Jeigu pirkti du komplektus padangų nesinori – sezoninės padangos pigiau! Siūlome apsilankyti internetinėje parduotuvėje senukai.lt ir išsirinkti padangas jau dabar!

 

Foto: pixabay.com

Contact form

Šios dienos vardadieniai

manoKėdainiai.lt

Redakcija:
mob. (8 616) 14 144
e.p. info@manokedainiai.lt