2021-10-20, trečiadienis, 19:15.     Šiandien Kėdainiuose saulė teka 07:58, leidžiasi 18:06, dienos ilgumas 10:7.

Kultūros vadybos studijos ugdo „Antžmogį“

2017-04-04, paskelbė eLengvai pranešimai
Kultūros vadybos studijos ugdo „Antžmogį“

Vilniaus universiteto Kauno fakulteto Kultūros vadybos absolventė Laura Bleizgytė dalijasi savo patirtimi apie studijas, renginių organizavimą, koordinavimą ir kūrybiškumo paieškas. Šiuo metu Laura studijuoja Meno vadybos magistrantūrą VU KnF, buvo Gatvės muzikos dienos Kaune koordinatorė ir tebėra fakulteto „Raudonojo kilimo“ teatro koordinatorė bei dirba Lūkstas Rest Park poilsio parke Telšių apskrityje.


Kaip pasirinkote Kultūros vadybos studijas?


„Kultūros vadybos specialybę rinkausi, nes ji man atrodė neribojanti. Turiu omeny, kad galiu pasirinkti, ką aš noriu daryti ir kur noriu daryti. O kadangi esu toks žmogus, kad man visko reikia, negaliu koncentruotis į vieną liniją, todėl man ši specialybė labai tiko. Taip pat patiko, kad galiu suderinti savo poreikius su mokslo poreikiais“.


Kaip sekėsi pačios studijos?


„Pirmi du kursai buvo labai moksliški, o pats gazas, manyčiau, prasidėjo trečiame kurse. Tačiau man labai patiko, kad nuo pirmo iki pat ketvirto kurso buvo galimybės kažką dirbti. Šios studijos tavęs neuždaro į dėžutę, jos kaip tik skatina atidaryti tą dėžutę ir plaukti į platesnius vandenis.


Žinoma, daug kas priklauso ir nuo dėstytojų, kurie prisideda prie stūmimo pirmyn. Šios studijos yra žmonėms, kurie nori kažką veikti, o ne, kad ateis ir jiems pasakys: „tu dabar eik, dirbk turizmo centre..“, jei tu nori, tai eini pats ir ieškai, ir darai taip kaip tau reikia.


Be to kultūros vadybos studijos turi dvi puses- kultūra nėra vien tik pramogos, tačiau tai yra ir politikos dalis. Studijų praktiką atlikau LR Seimo kanceliarijoje, o bakalauro darbą rašiau tema – „Kultūra kaip minkštojo saugumo priemonė Lietuvos nacionaliniame saugume“.


Kaip pradėjai domėtis Gatvės muzikos diena ir tapai šio renginio koordinatore?


„Kelis metus pagrindinė koordinatorė buvo VU KnF kultūros vadybos absolventė Dovilė Butnoriūtė, o 2014 m. pasiūlė fakultetui perimti GMD renginį. Pasirodžius skelbimui, kad ieškoma organizacinė komanda, žinoma, susidomėjau. Nors ir neplanavau būti to (GMD) projekto vadove, kadangi buvau antrame kurse, jaučiausi nepatyrus, bet taip nutiko, kad viskas pakliuvo į mano rankas. Turėjau pakankamai iniciatyvos ir noro prisiimti atsakomybę, kai kiti norėjo prisidėti tik po truputį. Be to, pamaniau, kad antrakursei bus puikus iššūkis, tad kodėl gi nepabandžius“.


Kokią patirtį davė GMD?


„Šiuo atveju norėjau išmesti save iš komforto zonos ir suprasti, kodėl renginiai būna vienokie arba kitokie. Dabar kai matau visus masinius renginius, juos galiu vertini ir iš organizacinės pusės, ne tik iš vartotojo pusės. Iš vienos pusės man padeda pamatyti tam tikras klaidas, bet lygiai taip pat padeda suprasti kodėl jos atsirado. Galiu pasakyti, kad net labiau vertinu jų padarytą darbą ir mažiau kritiškai žiūriu į tai, nes suprantu kiek iš tikrųjų reikia savęs įdėti“.


Ar sunku dirbti organizacinį darbą?


„Viskas priklauso nuo komandos. Aš galiu vadovauti ir aiškinti,  spausti, ir motyvuoti, ir ką tik noriu sakyti, bet jeigu jiems tai yra neįdomu, jeigu jie nenori to daryti, tai taip ir nepadarys. Organizuojant tokius didelius renginius svarbu pasiskirstyti darbus- kas koordinuoja atlikėjus, kas bendrauja su savivaldybe ir rėmėjais, o kas tikrina visų kitų darbą ir pan.“.


Atliekant tiek darbų, kaip pavyksta viską suspėti atlikti laiku?


„Šito savęs aš irgi kartais klausiu. Prisipažinsiu, atrandu laiko ir serialus pažiūrėti (juokiasi). Negali visada būti tik įtampoje ir tiesiog darbinis žmogus, turi atrasti laiko ir sau. Laiką sau mėgstu paskirti vaikštant į jogą. Manau, kad kitaip neišeitų palaikyti nuoseklios proto ramybės, kitaip būtų tik emocijos, stresas, nuolatinis spaudimas. Dar privačiai mokausi dainuoti ir groti pianinu. Tai padeda nuleisti garą emociškai. Kuo daugiau darau, tuo daugiau atsiranda energijos, bet lygiai taip pat ją kažkur ir reikia padėti. Taip ir suspėji.. Gyveni kalendoriuje valandų ir minučių tikslumu“.


Iš kur semiesi idėjų ir kūrybiškumo?


„Tiesiog, arba yra mintys arba jų nėra. Reikia duoti laiko ir pasiruošti, ir pasiruošti pasiruošimui; čia yra labai daug niuansų. Tačiau jei yra išsekimas ar nuovargis, tai reikia tiesiog atsitraukti, duoti sau laiko poilsiui, palikti visus ramybėje ir tuomet turėsit naujų idėjų. Jos tik šitaip gali atsirasti. Bet kuo daugiau dirbama ir skirtingose srityse, tai idėjos pačios atsiranda, jos tarsi pinasi ir papildo viena kitą, todėl yra paprasta generuoti. O gyvenant tik vienoje erdvėje, tai tikrai galima labai greitai išsisemti, nes nebematai kas vyksta aplink“.


Jei galėtum perduoti žodį būsimiems studentams, galbūt kažką patarti, ką pasakytum?


„Pirmiausia siūlyčiau suvokti, kas yra universitetas, nes tai nėra ta įstaiga, kurioje viskas atnešama ant lėkštutės. Tai įstaiga, kurioje tu pats gali ieškoti galimybių, siekti užsibrėžtų tikslų. Tai yra puikus kontaktų šaltinis. Pasiūlyčiau naudotis kiekviena galimybe ir proga, nes geriau gailėtis dėl to ką padarei, nei dėl to ko nepadarei. Dar vienas svarbus dalykas - neplanuoti tai yra planuoti nesėkmę! Norėčiau visiems pasiūlyti planuoti, apsibrėžti jei ne savaitės, tai bent pusės metų arba metų tikslus ir pagalvoti kaip jų pasiekti. Kitu atveju nieko nepasieksi ir tik burbėsi“.


Dėkojame Laurai Bleizgytei už įdomias ir įkvėpiančias mintis.

 

Straipsnio autorės Evelina Senkevičiūtė ir Inga Basevičiūtė
 

Contact form

Šios dienos vardadieniai

manoKėdainiai.lt

Redakcija:
mob. (8 616) 14 144
e.p. info@manokedainiai.lt