2022-08-11, ketvirtadienis, 17:54.     Šiandien Kėdainiuose saulė teka 05:47, leidžiasi 20:58, dienos ilgumas 15:10.

Kėdainių ligoninėje ir PSPC gausėja įrangos bei planuojami nauji darbai

2018-02-22, paskelbė www.mano Kedainiai.lt
  Kėdainių ligoninėje ir PSPC gausėja įrangos bei planuojami nauji darbai

Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius ir mero pavaduotoja Olga Urbonienė lankėsi Kėdainių ligoninėje ir Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centre (PSPC). Susitiko su šių įstaigų vadovais –  Stasiu Skauminu ir Audrone Rimkevičiene. Vizito metu apžiūrėtas naujausias pirkinys – rentgeno aparatas ir naujai jam įrengtas kabinetas, taip pat apsilankyta Priėmimo-skubios pagalbos skyriuje.

 

Už 200 tūkst. eurų Kėdainių ligoninė įsigijo naują rentgeno aparatą. O už 15 tūkst. eurų jam įrengtas nuo vasario 1 dienos veikiantis kabinetas. Ligoninės direktorius S. Skauminas patikino, kad rentgeno aparatas puikiai veikia ir jau per kelias savaites – padaryta 400 rentgeno nuotraukų.

 

Apžiūrėtos Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus patalpos

 

Susitikimo su A. Rimkevičiene ir S. Skauminu metu taip pat aptarti kiti aktualūs klausimai. Tarp jų – Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus patalpų pertvarka ir remontas, kurie reikalingi pacientų ir darbuotojų sąlygoms pagerinti.

 

Todėl rajono meras S. Grinkevičius su pavaduotoja O. Urboniene apsilankė Kėdainių ligoninės Skubios pagalbos ir priėmimo skyriuje. Rajono vadovai apžiūrėjo patalpas, kurioms reikalinga rekonstrukcija.

 

Ligoninės direktoriaus S. Skaumino teigimu, turėtų būti pertvarkomi medicinos personalo ir akušerinio priėmimo kabinetai. Šiuo metu Priėmimo-skubios pagalbos skyriuje yra dvi palatos po keturias lovas, kur kartu laikinai paguldomi visi pacientai, tarp jų – ir neblaivūs ar asocialūs asmenys. Todėl įstaigos vadovo nuomone, pastariesiems skyriuje būtina įrengti atskirą patalpą.

 

Turi būti pritaikytos ir pacientams, ir darbuotojams

 

Kėdainių ligoninei ir Kėdainių PSPC 2017-aisiais iš rajono savivaldybės biudžeto buvo skirta daugiau nei 600 tūkst. eurų, todėl rajono vadovas S. Grinkevičius domėjosi, kaip šios įstaigos įsisavino joms skirtas lėšas.

 

Meras pasidžiaugė, kad ir Kėdainių ligoninė, ir Kėdainių PSPC tikslingai įsisavino skiriamas Kėdainių rajono savivaldybės biudžeto lėšas.

 

„Rajono savivaldybė iš tiesų skyrė solidžią pinigų sumą, nes mums visiems reikia, kad šios gydymo įstaigos atitiktų laikmečio keliamus reikalavimus ir būtų reikiamai pritaikytos ir gydytojams, ir pacientams“, – sakė S. Grinkevičius.

 

Skirtas lėšas gydymo įstaigos įsisavina tikslingai

 

Kėdainių ligoninės ir Kėdainių PSPC) vadovai S. Skauminas ir A. Rimkevičienė džiaugėsi jų įstaigoms skiriamų rajono savivaldybės vadovų dėmesiu ir biudžeto lėšomis.

 

Praėjusiais metais Kėdainių ligoninėje buvo pakeisti 84 dantų gydymo skyriaus ir laboratorijos korpuso langai. Tam – skirta iš biudžeto 90 tūkst. eurų.

 

Kasmet rajono taryba, tvirtindama savivaldybės biudžetą, numato nemažą pinigų sumą neįgaliųjų poreikiams tenkinti, kad jiems būtų paprasčiau judėti ar pasiekti tam tikras įstaigas. Pernai iš Socialinės apsaugos plėtojimo programos viešosioms aplinkoms pritaikyti žmonėms su negalia buvo skirta 30 tūkst. eurų. Iš šios sumos 16,5 tūkst. eurų skirta keltuvui įrengti Kėdainių PSPC.

 

Beveik 300 tūkst. skirta naujai automobilių aikštelei įrengti. 2017 metų pradžioje iš Kėdainių rajono savivaldybės biudžeto buvo skirta apie 220 tūkst. eurų, o rugsėjį – papildomi 75 tūkst. eurų. Kėdainių ligoninės darbuotojai ir pacientai  gali džiaugtis 175 vietų aikštele, kurioje 16 vietų – skirta neįgaliesiems. Taip pat įrengti 6 suoliukai, 6 šiukšlių dėžės ir dviračių stoginė.

 

Kėdainių rajono savivaldybės skiriamomis lėšomis, praėjusiais metais įrengta automobilių stovėjimo aikštele, kuri išsprendė daugelį problemų. Atvykstantiems nebereikia galvoti, kur palikti automobilį, įrengtos vietos, skirtos neįgaliesiems.

 

Kėdainių ligoninė ateityje planuoja atidaryti gerontologinį kabinetą ir įsteigti Skausmo kliniką.

 

                                                                                              Kėdainių rajono savivaldybės informacija

Contact form

Šios dienos vardadieniai

manoKėdainiai.lt

Redakcija:
mob. (8 616) 14 144
e.p. info@manokedainiai.lt