2022-07-06, trečiadienis, 03:54.     Šiandien Kėdainiuose saulė teka 04:51, leidžiasi 21:53, dienos ilgumas 17:1.

Kėdainių bibliotekoje rašytas Diktantas

2020-02-28, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Kėdainių bibliotekoje rašytas Diktantas

Parašėme! Penkiolika kėdainiečių, pirma atidžiai išklausę visą Birutės Jonuškaitės tekstą „Milinė“ ir įvertinę, kad jis gražus, sakinys po sakinio ėmė rašyti diktantą. Tekstą skaitė diktorius Marijus Žiedas. Tekstas www.diktantas.lt ir Valstybinės lietuvių kalbos svetainėje www.vlkk.lt bus paskelbtas jau kitą savaitę. Šiuo metu visi kėdainiečių diktantai jau išsiųsti į Vilnių taisyti. Kiek rašė mokyklose mokinių ir kaip jiems sekėsi, paskelbsime vėliau.

 

Iš 15-os rašančiųjų net trys moterys – Aloyza Gaučienė, Simona Markevičienė, Jolita Bačinskaitė – rašė visus kartus, kiek tik diktanto konkursas iš viso buvo rengtas. Šiemet diktantas rašytas jau 13-ą kartą. Keturi kėdainiečių šiais metais diktantą rašė pirmą kartą.

 

Šį kartą diktantas rašytas naujojoje bibliotekoje, stiklinėje erdvėje, kurią puošė Kėdainių profesinio rengimo centro dailyraščio parodėlė.

 

Suaugusiųjų ir moksleivių raštingumą skatinančio konkurso organizatorių tikslas – paskatinti žmones didžiuotis unikalia lietuvių kalba, kalbėti ir rašyti ja taisyklingai. Diktanto organizatorius VšĮ Pilietinės minties institutas.

 

Antras turas vyks balandžio 4 d. Norint patekti į antrą turą, pirmajame galima padaryti vos porą klaidų.

 

Konkurso dalyviai varžosi raštingiausio moksleivio, raštingiausio suaugusiojo bei raštingiausio užsienio lietuvio kategorijose.

 

Kėdainių rajono savivaldybės informacija

Contact form

Šios dienos vardadieniai

manoKėdainiai.lt

Redakcija:
mob. (8 616) 14 144
e.p. info@manokedainiai.lt