2022-07-06, trečiadienis, 04:12.     Šiandien Kėdainiuose saulė teka 04:51, leidžiasi 21:53, dienos ilgumas 17:1.

Kaip teisingai apšiltinti palėpę?

2020-11-11, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Kaip teisingai apšiltinti palėpę?

Stogas saugo mūsų namus ne tik nuo įvairių išorės veiksnių - lietaus, sniego, vėjo, tačiau yra pagrindinė apsaugo nuo šilumos nuostolių. Lietuvoje dažniausiai gyvenamieji pastatai statomi su mansardomis, todėl šilumos izoliacinis sluoksnis tokiose konstrukcijose yra montuojamas tarp gegnių.

 

Apšiltinę šlaitinį stogą, sutaupysite energijos ir ženkliai sumažinsite šildymo sąnaudas. O vasaros metu palėpės erdvė išliks vėsi ir nereikės papildomo oro kondicionavimo.

Kodėl stogo šiltinimui rinktis akmens vatą?

Akmens vata naudojama daugiau kaip 60 metų. Per ilgą laiką akmens vata parodė, kad tai ne tik saugi izoliacinė medžiaga, bet ir išlaiko savo gerąsias savybes net ir po dešimtmečių. Taip pat ji tobulinama bei atliekami įvairūs tyrimai.

 

Garantuojamas ne tik puikus mikroklimatas pastato viduje, bet ir mažos šildymo ir energijos sąskaitos.

 

Ši šilumos izoliacinė medžiaga apsaugo pastatą nuo drėgmės kaupimosi, grybelio bei pelėsio atsiradimo. ROCKWOOL akmens vatos struktūra užtikrina laisvą vandens garų laidumą.

 

Didelis akmens vatos privalumas yra atsparumas aukštoms temperatūroms. Akmens vata gali atlaikyti iki 1000 °C temperatūrą, o tai didina pasyvią pastato apsaugą nuo gaisro.

 

Jeigu stogas dengiamas skarda, akmens vata puikiai pasitarnaus kaip garso izoliacija.

Kaip teisingai montuoti akmens vatą šlaitiniame stoge?

Kad akmens vatos plokštės tinkamai atliktų savo darbu svarbu teisingas montavimas.

 

Akmens vatos plokštės visada turi būti didesnės negu tarpas tarp karkaso elementų apie 1-2 cm, jos turi patikimai priglusti prie karkaso elementų ir užpildyti visą ertmę, nepaliekant jokių plyšių ar tarpelių.

 

Sumontavus pirmą sluoksnį akmens vatos, prie gegnių tam tikru žingsniu, kurį lemia apdailinės medžiagos matmenys, tvirtinami mediniai tašeliai. Tada montuojamas antras sluoksnis izoliacinis sluoksnis.

 

Esant storesniam izoliacijos sluoksniui patartina plokštes kloti dviem ar net trim sluoksniais – tada persikloja plokščių siūlės, paprasčiau tarp šiluminės izoliacijos sluoksnių įrengti garo izoliaciją. Svarbu, kad antro sluoksnio akmens vatos sujungimai nesutaptų su pirmu šildymo sluoksniu. Toks daugiasluoksnis montavimo būdas yra reikalingas tam, kad eliminuotumėme galimus šilumos nuostolius tarp plokščių, todėl perdengiant sujungimus keliais sluoksniais to išvengsime. 

 

Vėjo izoliacija klojama iš atitvaros išorinės pusės, ir ji turi patikimai prisispausti prie izoliacinio sluoksnio.

 

Teisingai sumontuota stogo konstrukcija bus ilgaamžė ir šilta.

Contact form

Šios dienos vardadieniai

manoKėdainiai.lt

Redakcija:
mob. (8 616) 14 144
e.p. info@manokedainiai.lt