2022-08-11, ketvirtadienis, 18:07.     Šiandien Kėdainiuose saulė teka 05:47, leidžiasi 20:58, dienos ilgumas 15:10.

Džonas Benda įkūrė rančą benzino kolonėlėje

2017-08-23, paskelbė agroexpresas .lt
Džonas Benda įkūrė rančą benzino kolonėlėje

Žemės ūkis didmiesčio zonoje, regis, absurdiškesnės idėjos ir nesugalvosi. Tačiau Džonas Benda, prekiaujantis meksikietiškomis tortilijomis, būtent šią idėją ir realizavo. Nusipirkęs žemės tarp dangoraižių, jis įkūrė rančą. Tiesa, jis suprato, kad iš tokio verslo pelno greitai negaus. Todėl patogioje sklypo vietoje, dviejų didelių magistralių sankirtoje, įkūrė benzino kolonėlę, kuri turėjo būti pagrindiniu pajamų šaltiniu.

 

Žemės pirkimui, infrastruktūros sukūrimui, reikalingų pastatų statybai, tame tarpe benzino kolonėlės ir pagrindinio prekybos centro, Džonas išleido keturis milijonus dolerių – beveik visas savo santaupas. Ranča buvo pavadinta “Fuel City” vardu.Jos šūkiu tapo posakis „Čia svajonės virsta realybe“.Norėdamas, kad ranča maksimaliai primintų praeities laikus, Džonas čia apgyvendino buivolus ir zebrus, iš antikvarų nupirko ir pastatė vėjo malūną, netgi surado nedidelį naftai pumpuoti bokštelį. Šiandien Džono Bendos rančą lanko daug turistų. Netgi vietos gyventojai čia apsilanko ne tiek papildyti automobilių bakus benzinu, kiek pasigrožėti rančos vaizdais. 

 

Žemės ūkis Amerikoje visada asociavosi su atkampiomis vietomis, kur žmonės augino gyvulius ar sėjo žemę. Džonas šį suvokimą apvertė aukštyn kojomis – gyvulių auginimą ir veisimą jis pavertė poilsio kampeliu lankytojams. Čia galima lauke papietauti, gėrėtis gamtos vaizdais ir stebėti gyvulius.Lankytojų žodžiais, Džonas gamina skaniausias visame mieste meksilietiškas tortilijas. Jos parduodamos ištisą parą. Belieka pridurti, kad tai tikrai originali idėja, nes įgyvendinta mieste. 

 

 

 

 

 

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai

manoKėdainiai.lt

Redakcija:
mob. (8 616) 14 144
e.p. info@manokedainiai.lt